X Spotkanie Niepełnosprawnych Dzieci „Wszystkie Anioły małej Ani”

W niedzielę 28 października br odbyło się zorganizowane przez Fundację Polską Raoula Follereau przy współudziale wolontariuszy z Akademii Dobroczynności UO UKSW X Spotkanie Niepełnosprawnych dzieci „Wszystkie Anioły Małej Ani". Jak co roku w Miejskim Gimnazjum im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Zielonce koło Warszawy zebrały się dzieci z różnych stron Polski, by poprzez wspólną modlitwę i zabawę włączyć się do Misyjnego Apostolstwa Niepełnosprawnych Dzieci. Mszy św. przewodniczył delegat ks. abpa Henryka Hosera ks. inf. Ludwik Święszkowski w asyście ks. dziekana Mieczysława Stefaniuka. Po Wspólnym posiłku dzieci bawiły się na koncercie Patrycji Markowskiej oraz zespołów Gronkowienie i Milusioki z Podhala. Na zakończenie odbyła się prowadzona przez asystę z Wydziału Ruchu Drogowego KSP oraz orkiestrę dętą z Pułtuska parada niepełnosprawnych dzieci z finałowym apelem modlitewnym przygotowanym przez harcerzy ZHR i studentów z UKSW. Uczestnicy, jak co roku, wystosowali specjalny apel do kierowców, którzy zawsze na swojej drodze mogą spotkać niepełnosprawne dzieci.

Zapraszamy do obejrzenia relacji fotograficznej autorstwa  Michała Szałaty.

Galeria X Spotkania Niepełnosprawnych Dzieci

„Wszystkie Anioły Małej Ani”