Światowy Dzień Chorego Akademia Dobroczynności UO UKSW w Szpitalu Dziecięcym

Zgodnie z tradycją z okazji Światowego Dnia Chorego 11 lutego br. Akademia Dobroczynności UO UKSW przy współpracy z Fundacją Polską Raoula Follereau, Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej oraz harcerzami 57 szczepu ZHR zorganizowała doroczne, uroczyste spotkanie z pacjentami szpitala dziecięcego im prof. Bogdanowicza w Warszawie.

W uroczystości wzieli udział: biskup pomocniczy diecezji warszawsko-praskiej ks. bp Marek Solarczyk, wicemarszałek województwa mazowieckiego Krzysztof Strzałkowski oraz krajowy sekretarz Komisji Episkopatu Polski do spraw Misji o. Kazimierz Szymczycha. Towarzyszył nam jak co roku zespół muzyczny „Klezmersi” Roberta Smoderka.

Podczas spotkania ogłoszono wyniki tegorocznego ogólnopolskiego konkursu organizowanego pod patronatem tygodnika NIEDZIELA pod hasłem „Dzieci piszą listy do chorych”. Organizator spotkania dr Kazimierz Szałata przekazał dla szpitala najlepsze konkursowe prace plastyczne, które wzbogacą tworzoną od wielu lat specjalną galerię.

Nasi wolontariusze przygotowali dla małych pacjentów konkursy z nagrodami. Kazimierz Szałata razem z o. Kazimierzem Szymczychą zaprosili wszystkie dzieci do uczestnictwa w Misyjnym Apostolstwie Chorych Dzieci. Każdy z pacjentów wylosował dla siebie jednego misjonarza za którego będzie się modlić do końca pobytu w szpitalu. Cała nasza ekipa wraz z księdzem Biskupem i dyrektorem Caritas ks. Dariuszem Marczakiem odwiedziła dzieci pozostające na oddziałach szpitalnych. Były prezenty i życzenia szybkiego powrotu do zdrowia.

(zdjęcia J. Jamski)