Kierownik UO UKSW dr Kazimierz Szałata otrzymał Krzyż Oficerski Orderu Republiki Wybrzeża Kości Słoniowej

Podczas centralnych uroczystości 60 Światowego Dnia Trędowatych w Abidżanie dr Kazimierz Szałata z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie otrzymał Krzyż Oficerski Orderu Republiki Wybrzeża Kości Słoniowej. W imieniu Prezydenta Republiki Alssane Outtara oraz Kanclerza Kapituły Orderu Narodowego pani prof. Henriette Dagri-Diabaté prestiżowe odznaczenie  wręczyła pani minister zdrowia  Raymonde Goudou Coffie.

W uroczystości wzięli udział przedstawiciele władz oraz międzynarodowych organizacji humanitarnych. Uroczystość otworzyła modlitwa o pokój poprowadzona przez reprezentantów trzech religii Wybrzeża Kości Słoniowej: katolików, muzułmanów i animistów. Po południu dr Kazimierz Szałata w obecności Kardynała Bernarda Agré wygłosił w Centrum Uniwersyteckim Treichville wykład na temat filozofii daru „L'art de donner - l'art de recevoir. Anthropologie du don”. Podczas pobytu na Wybrzeżu Kości Słoniowej dr Kazimierz Szałata wraz z delegacją Międzynarodowej Unii Stowarzyszeń Raoula Follereau odwiedził chorych na trąd we wzorcowych ośrodkach leczenia najcięższych przypadków trądu ulcère du Buruli w Instytucie Follereau w Adzopé oraz w Centrum Medycznym w Divo.

L'art de donner - l'art de recevoir. Anthropologie du don selon Raoul Follereau - tekst wykładu wygłoszonego w Abidjanie.