Starości powiatów wokół warszawskich w UKSW

24 kwietnia 2013 roku odbyło się spotkanie starostów wokół warszawskich powiatów północno-wschodnich z władzami naszej uczelni. W spotkaniu, które prowadził dyrektor Uniwersytetu Otwartego UKSW dr Kazimierz Szałata uczestniczyli: prorektor do spraw kształcenia UKSW ks. prof. Maciej Bała, starosta powiatu wołomińskiego Piotr Uściński, starosta powiatu legionowskiego Jan Grabiec, starosta powiatu nowodworskiego Krzysztof Kapusta oraz burmistrz miasta Zielonka Grzegorz Dudzik.

Podczas spotkania omówiono możliwe formy współpracy naszej uczelni z samorządami lokalnymi graniczącymi
z Warszawą w zakresie upowszechniania wiedzy, prezentowania dorobku naukowego Uczelni, ustawicznego kształcenia, doskonalenia zawodowego nauczycieli, rozwijania Akademii dla Dzieci i Młodzieży czy lokalnych Akademii Samorządności.