Podpisanie umowy patronackiej między UKSW i Zespołem Szkół im. Prezydenta Mościckiego w Zielonce

W sobotę 7 września br podczas Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej „W trosce o dobro dziecka, małżeństwa
i rodziny
” zorganizowanej przez Starostwo Powiatowe w Wołominie oraz Niepubliczną Szkołę Podstawową ANIMUS została podpisana umowa o współpracy między UKSW a Zespołem Szkół im. Prezydenta Ignacego Mościckiego w Zielonce. W obecności starosty wołomińskiego Piotra Uścińskiego ze strony UKSW umowę podpisał dyrektor Uniwersytetu Otwartego UKSW dr Kazimierz Szałata, natomiast ze strony Zespołu Szkół dyrektor Anna Nowińska Mróz. Podpisany dokument wyraża intencję nawiązania współpracy w dziedzinie upowszechniania wiedzy w ramach swoistego patronatu naszej uczelni realizowanego między innymi poprzez Uniwersytet Otwarty UKSW.

Wybór zespołu Szkół w Zielonce, który obejmuje liceum o profilu psychologicznym i teatralnym oraz technika i szkoły zawodowe nie jest przypadkowy. Szkoła bowiem znana jest z wielu cennych inicjatyw aktywujących uczniów do pogłębiania swojej wiedzy historycznej, humanistycznej czy technicznej poprzez zajęcia pozalekcyjne i doroczne „Dni Nauki”.

Nie przypadkowy był także kontekst podpisania umowy. Zorganizowana tego właśnie dnia konferencja była poprowadzona przez naszych wykładowców, wśród których znalazły się między innymi: prof. Krystyna Czuba, prof. Maria Ryś, mgr Małgorzata Walaszczyk i mgr Katarzyna Stępkowska. Nie zabrakło też absolwentów naszej uczelni wśród słuchaczy rekrutujących się głównie z kadry nauczycielskiej szkół powiatu wołomińskiego.

Relacja fotograficzna ze spotkania: