Oferta UO UKSW na rok akademicki 2013/14

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą dydaktyczną Uniwersytetu Otwartego UKSW na rok akademicki 2013/14. Proponowane wykłady, warsztaty, kursy i seminaria realizowane są zarówno na terenie Uczelni, jak też poza nią. Uniwersytet Otwarty proponuje między innymi tematyczne cykle wykładów otwartych realizowanych we współpracy z instytucjami kulturalnymi, edukacyjnymi, samorządowymi oraz parafiami. Na szczególną uwagę zasługują zajęcia kierowane do nauczycieli.

Uniwersytet Otwarty UKSW

przygotował na rok akademicki 2013/14 program wykładów otwartych zorganizowanych w formie Akademii, które mogą być realizowane na zamówienie organizatora

1. Akademii wiary (cykl 10 wykładów z teologii, etyki, nauki społecznej Kościoła)

2. Akademii Dobrego Wychowania i Rodziny (Cykl 10 wykładów dotyczących problematyki rodziny i chrześcijańskiego wychowania)

3. Akademii cnót obywatelskich (Cykl 10 wykładów z nauki społecznej Kościoła, historii i tradycji chrześcijańskiej)

4. Akademii Historii Najnowszej (Cykl 10 wykładów z najnowszej historii Polski i świata)

5. Można inaczej (Cykl wykładów i ćwiczeń z nowoczesnych metod nauczania przedmiotów szkolnych dla nauczycieli)

6. Akademia Samorządności (Cykl wykładów dla działaczy i pracowników samorządów lokalnych)

7. Akademia Dzieci i Młodzieży (1. Bajki nie bajki, czyli sztuka samodzielnego myślenia, 2. Gadu, gadu, czyli o sztuce przeprowadzanie wywiadu, 3.Zamieszanie w szkole, w domu, czyli redagujemy informacje prasowe)

8. Akademia Dziennikarstwa Lokalnego (Cykl 10 wykładów i ćwiczeń dla zainteresowanych sztuką dziennikarską)

Zajęcia prowadzą znani wykładowcy i profesorowie UKSW. Zapraszamy również wybitnych specjalistów spoza naszej Uczelni.

W zależności od potrzeb możemy zorganizować cykle wykładów których program będzie ustalony według potrzeb.

Z myślą o doskonaleniu kadr nauczycielskich oferujemy państwu gotowe, jednodniowe konferencje naukowe (4 wykłady + 2 warsztaty) dotyczące problematyki wychowania do życia w rodzinie, „Jak być dobrym ojcem, matką, małżonkiem”, „Jak sobie radzić w trudnych sytuacjach wychowawczych”, „Jak rozmawiać z dzieckiem i uczniem”, „Jak rozwiązywać konflikty” a także: konferencje dla nauczycieli języka polskiego, matematyki, religii, historii, etyki, wiedzy o społeczeństwie itp.

Jesteśmy gotowi zorganizować szkolenia BHP, kursy językowe, przedsiębiorczości, kursy komputerowe, warsztaty aktywnego poszukiwania pracy i inne.

dr Kazimierz Szałata