Porozumienie między Diecezją Kamieniecką i UKSW

16 września br. zostało podpisane porozumienie o nawiązaniu współpracy między Diecezją Kamieniecką na Podolu (Ukraina) a Uniwersytetem Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Ze strony ukraińskiej dokument podpisał ordynariusz diecezji kamienieckiej ks. bp Leon Dubrawski OFM natomiast ze strony naszej uczelni dyrektor Uniwersytetu Otwartego UKSW dr Kazimierz Szałata. Obydwie strony wyraziły gotowość podjęcia wspólnych działań edukacyjnych i formacyjnych, które mogą być realizowane zarówno na terenie UKSW, jak też na Ukrainie.

Podczas swojej trzydniowej wizyty w Polsce ksiądz biskup zwiedził główny kampus naszego Uniwersytetu przy ul. Dewajtis 5, zapoznał się z ofertą dydaktyczną studiów dziennych, zaocznych i podyplomowych, obiecując, iż będzie
w swojej diecezji zachęcał młodych ludzi do podejmowania studiów na naszej Uczelni. Ze szczególnym zainteresowaniem ze strony ukraińskiego hierarchy spotkała się propozycja współpracy w ramach oferty dydaktycznej Uniwersytetu Otwartego UKSW. Tego samego dnia ks. bpa Leona Dubrawskiego wraz z drem Kazimierzem Szałatą przyjął marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik, który wyraził zainteresowanie podjętą przez nas współpracą i obiecał wsparcie w realizacji wspólnie podejmowanych działań edukacyjnych.