Inauguracja Roku Akademickiego UO UKSW w Płońsku

W piątek 20 września br odbyła się uroczysta inauguracja nowego roku akademickiego w prowadzonej przez Uniwersytet Otwarty UKSW Płońskiej Akademii ABC Chrześcijaństwa. Uroczystość rozpoczęła się od mszy św. w kościele św. Maksymiliana Kolbe pod przewodnictwem ordynariusza diecezji płockiej ks. bpa Piotra Libery, z udziałem słuchaczy Akademii Płońskiej, pocztów sztandarowych i przedstawicieli władz lokalnych. Wśród uczestników nabożeństwa wyróżniali się miejscowi skauci oraz uczniowie Zespołu Służb Mundurowych im. Stanisława Staszica w Płońsku reprezentujący wojsko, policję, straż pożarną.

Po Mszy św. w auli domu parafialnego rozpoczęła się uroczysta sesja inauguracyjna, którą otworzył gospodarz miejsca ks. kan. Stanisław Sajewski a poprowadził dyrektor Uniwersytetu Otwartego UKSW dr Kazimierz Szałata. Wykład inauguracyjny na temat najnowszej encykliki Lumen Fidei wygłosił honorowy gość spotkania ks. bp Piotr Libera. Po wykładzie w którym wzięło udział ponad stu słuchaczy, wśród których obecni byli liczni kapłani z diecezji płockiej odbyła się żywa dyskusja dotycząca potrzeby pogłębiania wiedzy teologicznej i umacniania naszej wiary chrześcijańskiej realizowanej w diecezji dzięki inicjatywie Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. W obecności ks. bpa Piotra Libery dr Kazimierz Szałata podziękował wszystkim, którzy przyczynili się do stworzenia płońskiego ośrodka pogłębiania myśli chrześcijańskiej a w szczególności ks. kan. Stanisławowi Sajewskiemu, ks. Jarosławowi Tomaszewskiemu oraz dyrektorowi radia Ciechanów ks. Krzysztofowi Jończykowi. Na zakończenie spotkania uczestnicy ubiegłorocznego cyklu wykładów otrzymali uroczyste dyplomy UO UKSW.

Homilia

LUMEN FIDEI - wykład

Następny wykład w Płońskiej Akademii ABC Chrześcijaństwa 30 października br wygłosi o. prof. Jacek Salij.