Wyróżnienie dla kierownika UO UKSW

Podczas zorganizowanej pod honorowym patronatem Jego Magnificencji Rektora UKSW ks. prof. Stanisława Dziekońskiego oraz administratora apostolskiego Diecezji Łuckiej Jego Ekscelencji ks. bpa Stanisława Szyrokoradiuka Polsko-Ukraińskiej Konferencji naukowej „Etyczne problemy aborcji i eutanazji” w Zamłyniu na Ukrainie współorganizator spotkania dr Kazimierz Szałata - dyrektor Uniwersytetu Otwartego UKSW otrzymał tytuł honorowego członka Stowarzyszenia Lekarzy Polskiego Pochodzenia na Wołyniu.

Uroczyste wręczenie okolicznościowego Dyplomu oraz legitymacji odbyło się w obecności Konsula Generalnego
w Łucku Pani Beaty Brzywczy oraz kierownika Wydziału do spraw współpracy z Polonią Pana Konsula Krzysztofa Sawickiego. Jak powiedział dr Sergiusz Prokopiuk prezes Stowarzyszenia, które jest jedną z najaktywniejszych organizacji polonijnych na Ukrainie, wyróżnienie zostało przyznane za wieloletnią, owocną współpracę w pogłębianiu wiedzy na temat najtrudniejszych zagadnień etycznych współczesnej medycyny.