Współpraca UO UKSW z Francją

Podczas ostatniej podróży do Francji dyrektor UO UKSW   dr Kazimierz Szałata   spotkał się z ordynariuszem diecezji Évry   ks. bpem Michelem Dubostem   odpowiedzialnym za organizację Światowych Dni Młodzieży, Dziekanem Wydziału Prawa i Zarządzania FACO drem Jean Pierrem Audoye, dyrektorem Instytutu Leona Harmela, drem Jeanem Subrier oraz prezesem Międzynarodowej Unii Stowarzyszeń Raoula Follereau Michelem Récipon.

Podczas spotkań rozmawiano między innymi na temat wspólnych działań w ramach przygotowania do najbliższych Światowych Dni Młodzieży, które odbędą się w 2016 roku w Krakowie. Dr Kazimierz Szałata zaproponował zorganizowanie w ramach Uniwersytetu Otwartego UKSW tygodniowych sesji naukowych pozwalającym młodym ludziom poznać nasz kraj, jego historię i kulturę. W przygotowanej z myślą o francuskojęzycznych słuchaczach ofercie dydaktycznej pod hasłem A la découverte du pays des JMJ znajdą się między innymi wykłady dotyczące przesłania św. s. Faustyny oraz myśli bł. Jana Pawła II.

Projekt A la découverte du pays de JMJ to seria wykładów i konferencji, która pomoże wam odkryć Polskę - kraj Światowych Dni Młodzieży 2016, jego historię, kulturę i duchowość na przykładzie św. Siostry Faustyny i bł. Jana Pawła II. Po kliku dniach wykładów w Uniwersytecie Otwartym UKSW w Warszawie proponujemy wam pielgrzymkę do Ostrówka (s. Faustyna), Niepokalanowa (o. Kolbe) oraz Częstochowy, Wadowic i Krakowa (Jan Paweł II).

kontakt: uo@uksw.edu.pl

Le projet À la découverte du pays des JMJ jest une série de cours et de conférences qui vous permettra de découvrir la Pologne, pays des JMJ 2016, son histoire, sa culture et sa spiritualité à travers le message de Soeur Faustine et du Pape Jean-Paul II. Après quelques jours de conférences à l'Université Ouverte de l'Université Cardinal Wyszynski à Varsovie, nous vous proposons un pèlerinage à Ostrowek (Ste Faustine), Niepokalanow (St Maximilien Kolbe), Czestochowa, Wadowice, Cracovie (Jean-Paul II).

Vous pouvez nous contacter par mail : uo@uksw.edu.pl