XI Spotkanie Niepełnosprawnych Dzieci w Zielonce „Wszystkie Anioły Małej Ani”

Fundacja Polska Raoula Follereau oraz Uniwersytet Otwarty UKSW zorganizowały w niedzielę 20 października br Spotkanie Niepełnosprawnych Dzieci pod hasłem „Wszystkie Anioły Małej Ani”. Doroczny zlot, nad którym patronat objął ks. abp Henryk Hoser rozpoczął się o godzinie 11.00 w Gimnazjum Miejskim im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego przy ul. Łukasińskiego 1/3 od uroczystej mszy św. Później przewidziany był wspólny posiłek, koncert Moniki Kuszyńskiej oraz zespołów Milusioki i Mali Gronkowianie z Podhala.

W przerwie między koncertami przedstawiciele Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji przeprowadzili serię kunkursów na temat bezpieczeństwa ruchu drogowego. Jak co roku finałową część spotkania stanowiła parada niepełnosprawnych dzieci na ulicach miasta prowadzona przez orkiestrę dętą z Pułtuska w asyście samochodów policyjnych. Na zakończenie dorocznego, jesiennego święta niepełnosprawnych dzieci w Zielonce odbyło się spotkanie przy harcerskim ognisku zakończone ogólnopolskim Apelem do kierowców, które przed krzyżem upamiętniającym śmierć na przejściu dla pieszych inicjatorki Misyjnego Apostolstwa Niepełnosprawnych Dzieci Ani Szałaty (1991-2002) niepełnosprawne dzieci złożyły na ręce przedstawicieli policji drogowej.

Relacja fotograficzna ze spotkania: