Wykład o. prof. Jacka Salija w Płońskiej Akademii Wiary

W ostatnią środę października br w prowadzonej przez Uniwersytet Otwarty UKSW Płońskiej Akademii ABC Chrześcijaństwa wykład na temat "Czy Boga można poznać samym tylko rozumem? Dlaczego potrzebujemy dowodów na istnienie Boga" wygłosił wybitny teolog, znany i ceniony kaznodzieja o. prof. Jacek Salij OP. Spotkanie, które otworzył proboszcz parafii św. Maksymiliana Kolbe  ks. kan. Stanisław Sajewski miało wyjątkowy charakter.

Wśród słuchaczy obecni byli nie tylko mieszkańcy Płońska, ale także goście z miejscowości odległych o kilkanaście a nawet kilkadziesiąt kilometrów. Dyrektor UO UKSW dr Kazimierz Szałata podziękował obecnemu na spotkaniu dyrektorowi katolickiego radia Ciechanów ks. Krzysztofowi Jończykowi, za medialne wsparcie naszej inicjatywy realizowanej na terenie diecezji płockiej. Dzięki regularnym relacjom z kolejnych spotkań w Płońskiej Akademii ABC Chrześcijaństwa na antenie radiowej Uniwersytet Otwarty UKSW staje się coraz bardziej znany w regionie, o czym świadczą pojawiające się zaproszenia do uruchomienia kolejnych Akademii w diecezji płockiej.

Poniżej fotorelacja Michała Szałaty.