Dr Kazimierz Szałata gościem szpitala dziecięcego na Niekłańskiej

W czwartek 28 listopada br dyrektor Uniwersytetu Otwartego UKSW dr Kazimierz Szałata wziął udział w uroczystościach związanych z otwarciem i poświęceniem nowego skrzydła Szpitala Dziecięcego im. prof. Bogdanowicza przy ul. Niekłańskiej w Warszawie. Dzięki nowej inwestycji szpital będzie dysponować najnowocześniejszym w kraju oddziałem ratunkowym, blokiem operacyjnym wraz z oddziałem intensywnej terapii.

Dr Kazimierz Szałata od lat współpracuje ze szpitalem. Każdego roku we współpracy z Fundacją Polską Raoula Follereau, Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej oraz z działającym na terenie szpitala Zespołem Szkół Specjalnych razem z grupą studentów UKSW organizuje uroczyste spotkania z okazji Światowego Dnia Chorego połączone z finałem ogólnopolskiego konkursu „Dzieci piszą listy do chorych. Z myślą o uczniach przyszpitalnych szkół Uniwersytet Otwarty UKSW przygotował specjalną ofertę zajęć w ramach Akademii Dziecięcej.

Światowy Dzień Chorego w Szpitalu przy ul. Niekłańskiej: