Wykład otwarty prof. Wiesława Wysockiego w ramach Akademii Cnót Obywatelskich - relacja ze spotkania

W niedzielę 12 stycznia br. przy ul. Krakowskie Przedmieście 3 w Warszawie odbył się kolejny wykład otwarty w ramach Akademii Cnót Obywatelskich Uniwersytetu Otwartego UKSW. Spotkanie, które poprowadził prof. Wiesław Wysocki poświęcone było kłopotom III Rzeczypospolitej z patriotyzmem. Pan Profesor Wysocki zaznaczył na samym wstępie, że ojczyzna to nie jest tylko wspólnota osób, ale także wspólnota pamięci.

Szczególnie w tym roku, gdy obchodzić będziemy kolejne ważne rocznice powinniśmy zadbać o szacunek dla wartości, jakie wyrażają nasz patriotyzm. Powinniśmy także stawiać sobie pytanie o naszą niepodległość. Trzeba poznawać historię i uczyć nowe pokolenia szacunku dla naszej ojczyzny. Podczas dyskusji, którą poprowadził kierownik Uniwersytetu Otwartego UKSW dr Kazimierz Szałata zwrócono uwagę na rolę rodziny w wychowaniu patriotycznym Polaków.