Światowy Dzień Chorego

Już po raz kolejny Uniwersytet Otwarty UKSW wraz z Fundacją Polską Raoula Follereau, Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej oraz harcerzy z ZHR zorganizował na terenie Szpitala Dziecięcego im. prof. Bogdanowicza przy ul. Niekłańskiej w Warszawie oraz w Mazowieckim Centrum Neuropsychiatrii i Rehabilitacji Dzieci i Młodzieży w Zagórzu k/Warszawy obchody przypadającego na dzień 11 lutego Światowego Dnia Chorych. Honorowymi gośćmi tegorocznego spotkania w świetlicy szpitala przy ul. Niekłańskiej byli: pierwsza dama Rzeczypospolitej pani Anna Komorowska oraz ks. bp Marek Solarczyk.

Po części oficjalnej, którą poprowadziła pani dyrektor Małgorzata Stachurska Turos, dzieci wzięły udział w przygotowanych przez harcerzy konkursach i zabawach, którym, jak co roku towarzyszył występ zespołu Roberta Smoderka „Klezmersi”. Dr Kazimierz Szałata ogłosił wyniki tegorocznej edycji ogólnopolskiego konkursu „Dzieci piszą listy do chorych” oraz wraz z ks. bpem Markiem Solarczykiem zachęcił do udziału w Misyjnym Apostolstwie Niepełnosprawnych i Chorych Dzieci, któremu patronuje Mała Ania z Zielonki. Na zakończenie spotkania z małymi pacjentami warszawskiego szpitala przy ul. Niekłańskiej kierownik Uniwersytetu Otwartego UKSW dr Kazimierz Szałata podpisał z panią dyrektor Alicją Kott umowę patronacką o współpracy UKSW z Zespołem Szkół Specjalnych nr 86 w Szpitalu Dziecięcym SPZOZ im. prof. Jana Bogdanowicza w Warszawie.

Drugie spotkanie odbyło się na terenie szpitala w Zagórzu, gdzie w obecności ks. bpa Marka Solarczyka i dyrektora caritas Diec. Warszawsko-Praskiej ks. Dariusza Marczaka mali pacjenci wzięli udział w licznych, nagradzanych cennymi nagrodami konkursach i zabawach przygotowanych przez harcerzy i zespół Klezmersi.