Wykład otwarty w Kościele Św. Krzyża w Warszawie

W niedzielę 2 marca br w sali św. Wincentego a Paulo przy Bazylice św. Krzyża przy ul. Krakowskie Przedmieście 3 w Warszawie odbył się kolejny wykład otwarty zorganizowany w ramach Akademii Dobrego Wychowania i Rodziny Uniwersytetu Otwartego UKSW.  Jak co miesiąc, spotkanie, które tym razem poprowadził współtwórca Familijnej Jedynki Polskiego Radia red. Marcin Witan poprzedziła Msza święta w intencji rodzin sprawowana przez proboszcza ks. Zygmunta Roberta Berdychowskiego. Spotkanie z red. Marcinem Witanem zatytułowane "Sukcesy i miny"  otworzył kierownik Uniwersytetu Otwartego UO UKSW dr Kazimierz Szałata.

Podczas swego wystąpienia red. Marcin Witan opowiadał o założeniach i początkach audycji „Familijna Jedynka”, która na trwale wpisała się w ofertę programu Pierwszego Polskiego radia. Jak zauważył prelegent, od samego początku twórcy audycji poszukiwali języka opisującego na sposób radiowy najbardziej ważne problemy współczesnej rodziny w świetle jej chrześcijańskiego modelu. Podczas ożywionej dyskusji po wykładzie pojawiły się konkretne propozycje i oczekiwania ze strony słuchaczy tej popularnej i zarazem niezwykle wartościowej audycji.