Współpraca UO UKSW z miastem Ostrów Mazowiecka

W poniedziałek 16 czerwca br. w ratuszu miejskim w Ostrowi Mazowieckiej zostało podpisane porozumienie dotyczące współpracy między Uniwersytetem Kardynała Stefana Wyszyńskiego a władzami miasta Ostrów Mazowiecka. Ze strony Uczelni umowę podpisał kierownik Uniwersytetu Otwartego UKSW dr Kazimierz Szałata, natomiast ze strony miasta burmistrz Władysław Krzyżanowski. Podpisanie dokumentu odbyło się w obecności pierwszego zastępcy burmistrza pani Danuty Janusz, która przedstawiła perspektywy współpracy z Uniwersytetem Otwartym UKSW w dziedzinie upowszechniania wiedzy, podnoszenia kwalifikacji pracowników instytucji samorządowych i szkół, inicjowania działań formacyjnych i wychowawczych dzieci i młodzieży z uwzględnieniem problematyki uzależnień od alkoholu i innych substancji oraz zachowań. Podczas spotkania rozważano między innymi powołanie w Ostrowi Mazowieckiej Akademii Dialogu Społecznego UO UKSW.