Inauguracja Akademii Dialogu Społecznego UO UKSW w Ostrowi Mazowieckiej

W niedzielę 21 września br. odbyła się uroczysta inauguracja nowego roku akademickiego w Akademii Dialogu Społecznego Uniwersytetu Otwartego UKSW w Ostrowi Mazowieckiej. Uroczystość rozpoczęła się od mszy św. w kościele pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny, której przewodniczył ordynariusz diecezji łomżyńskiej ks. bp dr Janusz Stepnowski. Po uroczystej liturgii uczestnicy mszy świętej udali się w prowadzonym przez orkiestrę dętą orszaku do siedziby Akademii Dialogu Społecznego Uniwersytetu Otwartego UKSW, którą w towarzystwie przedstawicieli duchowieństwa z diecezji łomżyńskiej pobłogosławił i poświęcił ks. bp Janusz Stepnowski.

Razem z przedstawicielami  władz miasta na czele z panem burmistrzem Ostrowi Mazowieckiej Władysławem Krzyżanowskim i panią wiceburmistrz Danutą Janusz Rektor UKSW ks. prof. Stanisław Dziekoński orazkierownik Uniwersytetu Otwartego UKSW dr Kazimierz Szałata dokonali uroczystego przecięcia wstęgi oraz odsłonięcia tablicy Akademii Dialogu Społecznego UO UKSW. Ks. Rektor oraz kierownik UO UKSW wraz z innymi honorowymi uczestnikami uroczystości posadzili też obok budynku Akademii pamiątkowe dęby.

Jak przystało na inaugurację roku akademickiego, centralnym punktem podniosłej uroczystości, która zgromadziła najaktywniejszych przedstawicieli miasta i regionu – był wykład inauguracyjny na temat dialogu w procesie wychowania. Wykład wygłosił Rektor UKSW ks. prof. Stanisław Dziekoński. Ci, którzy nie zmieścili się w auli mogli uczestniczyć w wykładzie dzięki zainstalowanemu przed budynkiem telebimowi.

Na zakończenie inauguracji roku akademickiego w Ostrowi Mazowieckiej uczestnicy spotkali się w sali bankietowej ratusza na uroczystej kolacji.