Inauguracja Akademii Colloquia Gostiniensia UO UKSW

W środę 24 września br. zainaugurowała swoją działalność Akademia Colloquia Gostiniensia Uniwersytetu Otwartego UKSW w Gostyninie. Uroczystość rozpoczęła msza święta koncelebrowana pod przewodnictwem rektora Seminarium Duchownego w Płocku ks. dra Marka Jarosza. Jak powiedział gospodarz parafii św. Marcina i zarazem organizator spotkań formacyjnych w Gostyninie ks. kan. Ryszard Kruszewski, podjęta we współpracy z Uniwersytetem Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie inicjatywa otwarcia Akademii Uniwersytetu Otwartego w Gostyninie jest odpowiedzią na wyzwania Nowej Ewangelizacji, o którą tak bardzo prosi Ojciec święty Franciszek.

Obecny na uroczystości Kierownik UO UKSW dr Kazimierz Szałata dziękując za zaproszenie Uniwersytetu do Gostynina zachęcał do jak najszerszego włączenia się w tworzenie wokół Akademii Colloquia Gostiniensia środowiska osób zainteresowanych poszerzaniem swojej wiedzy oraz pogłębianiem znajomości zasad wiary chrześcijańskiej.

Po mszy św. w dolnej sali kościoła odbyła się pierwsza inauguracyjna akademia, która rozpoczęła się od wręczenia uczestnikom gostynińskich spotkań formacyjnych stu pierwszych indeksów. Wykład inauguracyjny na temat:
W odpowiedzi na pytanie: Czy Jezus Chrystus naprawdę istniał?” wygłosił ks. prof. Henryk Seweryniak.

Akademia Colloquia Gostiniensia jest drugim po Płońskiej Akademii ABC Chrześcijaństwa ośrodkiem Uniwersytetu Otwartego UKSW na terenie diecezji płockiej. Nasze inicjatywy edukacyjne realizowane zarówno w Płońsku, jak i w Gostyninie wspierane są przez Katolickie Radio Płock.