Współpraca z Francją

W dniach 30.11- 2.12 br. kierownik Uniwersytetu Otwartego UKSW przebywał w Paryżu gdzie odbył kilka spotkań dotyczących współpracy z instytucjami francuskimi zainteresowanymi upowszechnianiem nauki społecznej kościoła oraz propozycją naszej oferty dydaktycznej w postaci zainaugurowanej Szkoły katedralnej w Łucku. W niedzielę spotkał się z przewodniczącym komisji Episkopatu Francji do spraw stosunków międzyreligijnych i nowych ruchów religijnych bpem Michelem Dubostem. W poniedziałek wziął udział w posiedzeniu Zespołu przy postulatorze procesu beatyfikacyjnego Raoula Follereau, który przygotowuje międzynarodową sesję naukową poświęconą myśli francuskiego humanisty. Dr Kazimierz Szałata rozmawiał też o współpracy z Réseau Académique International Francophone Jean Pierrem Audoyer na temat określenia zasad i możliwości współpracy z UKSW realizowanej zarówno w kraju jak i u naszych wschodnich sąsiadów.