UO UKSW na otwarciu Muzeum Katyńskiego

17 września w 76 rocznicę napaści Związku Radzieckiego na Polskę miała miejsce długo oczekiwana uroczystość otwarcia na terenie warszawskiej Cytadeli Muzeum Katyńskiego. W uroczystości z odziałem najwyższych władz państwowych z panem prezydentem RP Andrzejem Dudą oraz przedstawicieli rodzin katyńskich z całego świata wziął udział kierownik Uniwersytetu Otwartego dr Kazimierz Szałata.

Uniwersytet nasz od roku współpracuje z twórcą i zarazem kierownikiem Muzeum Katyńskiego Sławomirem Frątczakiem, który był między innymi gościem i prelegentem uroczystej sesji wyjazdowej Łuckiej Szkoły Katedralnej UO UKSW zorganizowanej w maju br. w Warszawie. Jak zaznaczył w swym przemówieniu prezydent Andrzej Duda, otwarte Muzeum stanie się miejscem narodowych pielgrzymek oraz miejscem refleksji i badań nad naszą historią. Serdecznie gratulujemy twórcom Muzeum tak wspaniałego dzieła i liczymy na dalszą współpracę.