Mistyka w Akademii Formacji Chrześcijańskiej UO UKSW

We czwartek 19 listopada odbyło się zorganizowane w ramach Akademii Formacji Chrześcijańskiej UO UKSW, której słuchaczami są studenci z krajów Europy Wschodniej studiujący na warszawskich uczelniach spotkanie poświęcone mistyce. Po mszy św. którą odprawił dyrektor Biura Zespołu Pomocy kościołowi na Wschodzie przy Konferencji Episkopatu Polski ks. Leszek Kryża, wykład poprowadził ks. prof. Marek Tatar z Wydziału Teologii UKSW.

Obecny na spotkaniu kierownik UO UKSW dr Kazimierz Szałata przekazał pozdrowienia od animatorów Światowych Dni Młodzieży z Francji, którzy miesiąc wcześniej spotkali się ze słuchaczami Akademii Formacji Chrześcijańskiej. W duchu solidarności z ofiarami zamachów terrorystycznych w Paryżu uczestnicy spotkania podpisali specjalne przesłanie do francuskich przyjaciół z wyrazami współczucia i zapewnieniem o modlitwie. Dokument zostanie przekazany na ręce przewodniczącego Komisji Episkopatu Francji do spraw Dialogu Międzyreligijnego ks. bpa Michela Dubosta.