Światowy Dzień Chorego z udziałem ks. abpa Henryka Hosera

We czwartek 11 lutego br.  Uniwersytet Otwarty UKSW we współpracy z Fundacją Polską Raoula Follereau, 58 Szczepem ZHR oraz Caritas zorganizował w szpitalu Dziecięcym im. prof. Jana Bogdanowicza w Warszawie uroczyste obchody Światowego Dnia Chorego. Spotkanie z udziałem Jego Ekscelencji ks. abpa Henryka Hosera rozpoczęła uroczysta akademia zorganizowana w wypełnionej przez chore dzieci świetlicy szpitalnej, którą poprowadził dr Kazimierz Szałata.

Witając przybyłych na uroczystość gości, dyrektor szpitala pani Małgorzata Stachurska-Turos przypomniała, że tradycja wspólnego organizowania Światowego Dnia Chorego w szpitalu przy Niekłańskiej sięga początków inicjatywy Świętego Papieża Jana Pawła II, który święto Matki Bożej z Lourdes poświęcił ludziom chorym. Ks. Arcybiskup Henryk Hoser, który jest lekarzem i doskonale zna codzienność szpitala złożył chorym dzieciom życzenia szybkiego powrotu do zdrowia. Podczas koncertu znakomitych artystów związanych z naszym dorocznym świętem w szpitalu przy ul. Niekłańskiej Darka Malejonka, Roberta Smoderka i Pawła Leszczyńskiegodruhny z 58 Szczepu ZHR z Zielonki poprowadziły dla dzieci gry, konkursy i zabawy z licznymi nagrodami. Jak co roku dzieci, które wyraziły chęć przystąpienia do Misyjnego Apostolstwa Chorych Dzieci wylosowały dla siebie misjonarza, za którego będą się modlić do końca pobytu w szpitalu. Spotkanie zakończyły wspólne odwiedziny małych pacjentów pozostających na oddziałach szpitalnych. Relację z tegorocznego spotkania z okazji Światowego Dnia Chorego przygotowała Panda TV z UKSW.