UO na jubileuszu Ad Gentes

W niedzielę 18 września 2016 kierownik Uniwersytetu Otwartego UKSW dr Kazimierz Szałata wziął udział w zorganizowanych w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Ełku uroczystościach jubileuszu działającego przy Komisji Episkopatu Polski do spraw Misji dzieła pomocy Ad Gentes.

Uroczystości rozpoczęły się od mszy św. koncelebrowanej pod przewodnictwem ks. bpa Jerzego Mazura. Na zakończenie liturgii, która była transmitowana przez telewizję POLONIA dyrektor Ad Gentes ks. prał. dr Zbigniew Sobolewski powierzył wszystkich misjonarzy i ich dobroczyńców Miłosierdziu Bożemu. Dr Kazimierz Szałata złożył na ręce ks. bpa Jerzego Mazura gratulacje z okazji tego ważnego dla polskiego świata misyjnego jubileuszu. Uniwersytet Otwarty od początku swej działalności współpracuje z Komisją Episkopatu Polski do spraw Misji oraz z dziełem Ad Gentes przy realizacji kolejnych Festiwali Misyjnych i dorocznych misyjnych spotkań niepełnosprawnych dzieci "Wszystkie Anioły Małej Ani".