Konkurs „Dzieci piszą listy do chorych” rozstrzygnięty

Tegoroczny konkurs literacko-plastyczny zorganizowany przez Uniwersytet Otwarty UKSW oraz Fundację Polską Raoula Follereau wraz z Misyjnym Apostolstwem Chorych dzieci pod hasłem „Dzieci piszą listy do chorych” został rozstrzygnięty. Jak zaznaczyli organizatorzy, wszystkie nadesłane rysunki i listy zasługują na nagrodę, wyrażają bowiem niesłychanie wiele dziecięcej troski i życzliwości dla tych, którym przyszło walczyć z chorobą. Zarówno listy, jak i prace plastyczne przygotowane zostały z najwyższą starannością i talentem.

Na nagrody zasługują dzieci, ale także rodzice i nauczyciele, którzy włączyli się w naszą doroczną akcję, stanowiącą część obchodów Światowego Dnia Chorego. Główną nagrodą, którą otrzymują wszyscy uczestnicy konkursu jest radość i wdzięczność dzieci ze szpitala im. prof. Bogdanowicza w Warszawie, które otrzymały listy.

W ramach konkursu przyznano cztery nagrody:

• Nagrodę Rektora UKSW ks. prof. Stanisława Dziekońskiego otrzymały dzieci z Zespołu Szkół w Coniewie k. Góry Kalwarii
  • Nagrodę dyrektora Szpitala Dziecięcego im. prof. Bogdanowicza w Warszawie Małgorzaty Stachurskiej-Turos otrzymały dzieci ze Szkoły Podstawowej w Nowej Soli
  • Nagrodę Sekretarza Krajowego Komisji Episkopatu Polski ds. Misji ks. Kazimierza Szymczychy otrzymały dzieci z Zespołu Szkół Katolickich w Zamościu
  • Nagrodę prezesa Fundacji Polskiej Raoula Follereau dra Kazimierza Szałaty otrzymały dzieci ze Szkoły Podstawowej w Bychawie.

Ponadto przyznano wyróżnienia dla:

• Szkoły Podstawowej im. Armii Krajowej w Opolu,
  • Świetlicy „Ciepły Kątek u Jezusa” w Międzyrzeczu,
  • Zespołu Szkół w Siedlinie k. Płońska
  • oraz dla Filii Szkoły Podstawowej w Witkowie.

Organizatorzy konkursu składają serdeczne podziękowania i gratulacje.