Kierownik UO UKSW na Międzynarodowym Kongresie Follereau w Paray le Monial

http://www.uo.uksw.edu.pl/sites/default/files/paray 1.JPGW ostatnim tygodniu września br kierownik Uniwersytetu Otwartego UKSW dr Kazimierz Szałata wziął udział w Międzynarodowym Kongresie Follereau zorganizowanym w znanym z objawień Najświętszego Serca Jezusa burgundzkim mieście Paray le Monial we Francji. Spotkanie, które zgromadziło kilkaset osób z różnych stron świata poświęcone było najważniejszym problemom ruchu Follereau w świecie. Dr Szałata wziął udział, między innymi, w sesji związanej z procesem beatyfikacyjnym Raoula Follereau oraz w naukowej komisji medycznej poświęconej najnowszym odkryciom w medycynie tropikalnej oraz strategji działań na rzecz całkowitego wyeliminowania trądu na świecie. Znaczną część trzydniowego spotkania poświęcono sytuacji chrześcijan na Bliskim Wschodzie. Podczas Kongresu zwierzchnik kościoła chaldejskiego, biskup Aleppo Antoni Audo złożył na ręce dra Szałaty podziękowania za troskę i pomoc, jakiej doświadczają syryjscy chrześcijanie ze stron kościoła polskiego. Jak zaznaczył syryjski hierarcha, dziś najważniejszą sprawa jest powrót uchodźców do swojego kraju, do swoich parafii i rodzin oraz odbudowanie struktur i wspólnot lokalnych i religijnych. W tym kontekście będzie przyszłości konieczna współpraca na poziomie uniwersyteckim i formacyjnym nie tylko z Syrią, ale też Libanem, gdzie aktualnie przebywa półtora miliona Syryjczyków czekających na powrót do kraju. Najpierw jednak trzeba odbudować szkoły, szpitale, kościoły i uniwersytety.

Przy okazji pobytu we Francji dr Szałata spotkał się z rzecznikiem diecezji Nanterre dr Jean-Pierre Audoyer, z którym omówił projekt wspólnego Uniwersytetu Letniego w UKSW dla studentów z Francji i Europy Wschodniej. 

http://www.uo.uksw.edu.pl/sites/default/files/IMG_6793 .resized.JPGhttp://www.uo.uksw.edu.pl/sites/default/files/IMG_6839.resized.JPGhttp://www.uo.uksw.edu.pl/sites/default/files/IMG_6908 .resized.JPG

Copyright © 2018 UKSW Wszelkie prawa zastrzezone
Informacja o ciasteczkach