Z udziałem ks. bpa Piotra Libery Uroczysta Inauguracja Roku Akademickiego w Płońskiej Akademii ABC Chrześcijaństwa UO UKSW

http://www.uo.uksw.edu.pl/sites/default/files/_DSC0826.resized.JPGPowołana w 2012 roku w ramach obchodzonego wówczas duszpasterskiego Roku Wiary z inicjatywy kierownika Uniwersytetu Otwartego UKSW dra Kazimierza Szałaty we współpracy z ks. kan. Zbigniewem Sajewskim i ks. drem Jarosławem TomaszewskimPłońska Akademia ABC Chrześcijaństwa” UO UKSW zainaugurowała szósty rok swej działalności. Podczas uroczystej Mszy świętej sprawowanej 5 października 2017 r. w kościele pod wezwaniem św. Maksymiliana Marii Kolbe w Płońsku ordynariusz diecezji płockiej ks. bp Piotr Libera , który od początku patronuje naszej wspólnej inicjatywie, zaznaczył, że tak liczna obecność wiernych na kolejnej, szóstej już inauguracji w Płońskiej Akademii Wiary świadczy o tym, że ludzie „chcą szukać Bożej woli, umacniać wiarę i budować Boże Królestwo w świecie, w którym dane jest im żyć”.

Zwrócił uwagę, że udział w zajęciach Akademii pomaga poszerzać horyzonty duchowe i intelektualne. Idzie się w ten sposób drogą wskazaną przez wielkiego rodaka św. Jana Pawła II w encyklice „Fides et ratio”: „Pogłębiamy naszą wiarę szukając zarazem łaski zrozumienia” – zaakcentował hierarcha.

Ponadto wyraził nadzieję, że spotkania Akademii będą służyć umocnieniu i lepszemu zrozumieniu wiary, a także pomogą odkrywać i wypełniać wolę Bożą w życiu.

Bp Libera życzył też słuchaczom Płońskiej Akademii, aby owocem spotkań była łaska posłania do ludzi, wśród których żyją na co dzień. Tak, jak „siedemdziesięciu dwóch” posłanych zostało przez Jezusa, aby mówić ludziom o Królestwie Bożym, tak i uczestnicy spotkań w Płońsku są posłani do swoich środowisk „z darem świadectwa o Bogu, którego wolą jest zbawienie człowieka”.

Po mszy świętej, w auli parafialnej odbyła się uroczysta sesja inauguracyjna, podczas której wykład „Wpływ religii na moralność. Czy katolicy właściwie oceniają współczesne zagadnienia bioetyczne?”wygłosił wykładowca Wyższego Seminarium Duchownego w Płocku ks. dr Wojciech Kućko. Po wykładzie, którego zwieńczeniem była, jak zawsze ożywiona dyskusja, wręczono dyplomy ukończenia piątego roku zajęć w Akademii. Nowi słuchacze otrzymali także indeksy. Spotkanie zakończono modlitwą Apelu Jasnogórskiego.

Opracowano na podstawie: http://diecezjaplocka.pl/dla-wiernych/aktualnosci/102017/plonska-akademia-a,b,c-chrzescijanstwa-rozpoczela-szosty-rok-dzialalnosci

Zdjęcia: Dawid Turowicki „Gość Niedzielny”

http://www.uo.uksw.edu.pl/sites/default/files/_DSC0837.resized.JPGhttp://www.uo.uksw.edu.pl/sites/default/files/_DSC0853.resized.JPGhttp://www.uo.uksw.edu.pl/sites/default/files/_DSC0862.resized.JPG

Copyright © 2018 UKSW Wszelkie prawa zastrzezone
Informacja o ciasteczkach