Miasto Przysucha w UO UKSW

http://www.uo.uksw.edu.pl/sites/default/files/1_7.JPGUniwersytet Otwarty UKSW gościł sześćdziesięcioosobową delegacje miasta Przysucha z wiceburmistrzem miasta Adamem Pauganem, dziekanem dekanatu przysuskiego ks. kan. Stanisławem Traczyńskim oraz dyrektorem miejscowego Domu Kultury Mirosławem Pilipczukiem na czele. Wśród gości najliczniejszą grupę stanowili słuchacze Uniwersytetu Trzeciego wieku. Wizytę w Warszawie delegacja rozpoczęła od odwiedzenia grobów najznamienitszych bohaterów Polski na Powązkach.

Po wspólnym obiedzie kierownik Uniwersytetu Otwartego dr Kazimierz Szałata oprowadzając gości po nowym kampusie uniwersyteckim przedstawił historię naszej uczelni. Druga część spotkania rozpoczęła się od wizyty w kościele Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny przy ul. Dewajtis, gdzie przyjął nas i wprowadził w ciekawą historię kamedulskiego ośrodka monastycznego na Bielanach ksiądz proboszcz Wojciech Drozdowicz. Następnie nasi goście wysłuchali wykładu ks. pof. Henryka Skorowskiego na temat patriotyzmu. Ostatnią częścią wizyty delegacji miasta Przysucha był udział w zorganizowanym przez Międzynarodowe Centrum Dialogu Międzykulturowego i Międzyreligijnego UKSW widowisku słowno-muzycznym „Święta miłości kochanej Ojczyzny...”.

Jest to pierwsza z zaplanowanych w tym roku akademickich sesja UO UKSW dla grup z zaprzyjaźnionych z UKSW miast polskich.

http://www.uo.uksw.edu.pl/sites/default/files/2_5.JPGhttp://www.uo.uksw.edu.pl/sites/default/files/3_4.JPGhttp://www.uo.uksw.edu.pl/sites/default/files/4_4.JPG

Copyright © 2018 UKSW Wszelkie prawa zastrzezone
Informacja o ciasteczkach