Artem Charczenko w UO UKSW

http://www.uo.uksw.edu.pl/sites/default/files/IMG_8990 a.JPGWe czwartek 11 stycznia br Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego gościł niezwykłego ukraińskiego artystę Atema Charczenko. Artem ma 13 lat, jest ciężko chorym dzieckiem. Przeszedł skomplikowane operacje chirurgiczne i intensywną chemioterapię. Mimo to, pisze piosenki, komponuje i koncertuje na rzecz innych chorych dzieci. Jest finalistą ukraińskiej edycji "Mam talent". Dzięki licznym występom w telewizji, jest postacią znaną na Ukrainie a liczba internetowych odsłon stron z nim związanych bije rekordy. W tym roku został uhonorowany tytułem „wolontariusza roku 2017”.

Podczas trzydniowego pobytu w Polsce, który zorganizował Uniwersytet Otwarty UKSW nasz gość spotkał się w Sali Widowiskowej OKIS z dziećmi Gimnazjum Miejskiego oraz zielonkowskich szkół podstawowych nr 2 i nr 4. Podczas koncertu zaśpiewał kilka piosenek. Chętnie odpowiadał na pytania dotyczące jego pracy wolontariackiej i aktywności artystycznej. Interesował się pracą naszych wolontariuszy zaangażowanych w organizację Festiwali Misyjnych oraz dorocznych spotkań niepełnosprawnych dzieci „Wszystkie Anioły malej Ani”. Podczas spotkania w Zielonce otrzymał odznakę Międzynarodowej Unii Stowarzyszeń Raoula Follereau oraz wolontariusza tejże Fundacji.

Tego samego dnia Artem Charczenko wraz ze swoimi rodzicami oraz deputowaną Wierchownej Rady Ukrainy panią Anną Islamową i laureatka tytułu „darczyńca roku” panią Tatijaną Islamową został przyjęty przez ks. prof. Stanisława Dziekońskiego Rektora UKSW. Podczas spotkania w gabinecie rektorskim nasz gość opowiadał o tym, jak ważne jest dla niego służenie innym poprzez piosenki, które dają ludziom nadzieję. Nasi ukraińscy goście złożyli na ręce Księdza Rektora podziękowania za to, co nasz Uniwersytet robi dla Ukrainy i dla studiujących u nas Ukraińców. Szczególnie za dzialającą od ponad pięciu lat Szkołę Katedralną w Łucku, która jest jedną z form pracy dydaktycznej i formacyjnej Uniwersytetu Otwartego UKSW.

Relacja ze spotkania w UKSW: https://www.youtube.com/watch?v=Y3H-2sipCJg

http://www.uo.uksw.edu.pl/sites/default/files/IMG_8948.JPGhttp://www.uo.uksw.edu.pl/sites/default/files/IMG_8969.JPG http://www.uo.uksw.edu.pl/sites/default/files/IMG_9008.JPGhttp://www.uo.uksw.edu.pl/sites/default/files/IMG_8971.JPGhttp://www.uo.uksw.edu.pl/sites/default/files/IMG_9028 .JPGhttp://www.uo.uksw.edu.pl/sites/default/files/IMG_9009.JPGhttp://www.uo.uksw.edu.pl/sites/default/files/IMG_9013.JPGhttp://www.uo.uksw.edu.pl/sites/default/files/IMG_8982.JPGhttp://www.uo.uksw.edu.pl/sites/default/files/IMG_8993 .JPG

Copyright © 2018 UKSW Wszelkie prawa zastrzezone
Informacja o ciasteczkach