Pod patronatem Rektora UKSW Światowy Dzień Chorego

http://www.uo.uksw.edu.pl/sites/default/files/IMG_9425.JPGWe wtorek 13 lutego Uniwersytet Otwarty UO UKSW wspólnie z Dyrekcją Szpitala Dziecięcego im. prof. Bogdanowicza, Fundacją Polską Raoula Follereau oraz Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej zorganizował na terenie szpitala przy ul. Niekłańskiej w Warszawie doroczne, uroczyste obchody Światowego Dnia Chorego.

Na wstępie uroczystości realizowanej od kilku lat pod honorowym patronatem Rektora UKSW ks. prof. Stanisława Dziekońskiego, dyrektor placówki Pani Małgorzata Stachurska-Turos przywitała honorowych gości na czele z biskupem diecezji Warszawsko-Praskiej Romualdem Kamińskim. Spotkanie, jak co roku poprowadził dr Kazimierz Szałata. Podczas koncertu wystąpił Darek Malejonek wraz z zespołem „Klezmersi” Roberta Smoderka. Nie zabrakło konkursów z nagrodami i zabaw, które poprowadzili harcerze 58 Szczepu „Rosa Venti” z Zielonki pod kierunkiem druha Mateusza Skowronka. Dr Kazimierz Szałata zaprosił zebrane na sali dzieci do udziału w Misyjnym Apostolstwie Chorych dzieci Malej Ani z Zielonki, zaznaczając, że to małe misyjne dzieło zrodziło się przed laty przy okazji obchodów Światowego Dnia Chorego właśnie w Szpitalu dziecięcym przy ul. Niekłańskiej w Warszawie. Na zakończenie okolicznościowej akademii głos zabrał ks. bp Romuald Kamiński, który udzielił wszystkim zebranym pasterskiego błogosławieństwa. Następnie wraz z całą ekipą odwiedził chore dzieci pozostające na swoich oddziałach. 

http://www.uo.uksw.edu.pl/sites/default/files/IMG_9238.JPG  http://www.uo.uksw.edu.pl/sites/default/files/IMG_9272.JPGhttp://www.uo.uksw.edu.pl/sites/default/files/IMG_9227 .JPGhttp://www.uo.uksw.edu.pl/sites/default/files/IMG_9254.JPGhttp://www.uo.uksw.edu.pl/sites/default/files/IMG_9258.JPGhttp://www.uo.uksw.edu.pl/sites/default/files/IMG_9314.JPGhttp://www.uo.uksw.edu.pl/sites/default/files/IMG_9248.JPGhttp://www.uo.uksw.edu.pl/sites/default/files/IMG_9250.JPG

Copyright © 2019 UKSW Wszelkie prawa zastrzezone
Informacja o ciasteczkach