Polscy kapłani na dalekim Wschodzie

 	 http://www.uo.uksw.edu.pl/sites/default/files/Kryza 1.JPGWe czwartek 15 lutego gościem Warszawsko-Praskiej Akademii Wiary, którą poprowadził kierownik UO UKSW dr Kazimierz Szałata był dyrektor Biura Zespołu Pomocy Kościołowi na Wschodzie ks. Leszek Kryża. W czasie spotkania w parafii Matki Boskiej Częstochowskiej w Zielonce wygłosił wykład na temat pracy polskich kapłanów na dalekim Wschodzie.

Bogato ilustrowana dokumentacją fotograficzną zrealizowaną podczas kolejnych wizytacji parafii na Syberii i Jakucji spotkała się z wielkim zainteresowaniem ze strony słuchaczy, którzy pytali o aktualne warunki życia Polaków, którzy są potomkami zesłańców. Pytano także o możliwości repatriacji tych, którzy chcą wrócić do Polski. Jak powiedział ks. Kryża, w parafiach polskich na dalekim Wschodzie jest mało młodzieży, która opuszcza małe wioski szukając możliwości lepszego życia w dużych miastach. Stąd odrodzone po upadku Związku radzieckiego wspólnoty parafialne w sposób naturalny kurczą się. Nie w liczbach jednak tkwi siła kościoła, ale w świadectwie wiary, które, mimo represji, pozwoliło Polakom osiedlonym na dalekim Wschodzie zachować wiarę ojców. Spotkanie zakończyło się wspóln modlitwą, którą poprowadził ks. Kazimierz Seta.

 http://www.uo.uksw.edu.pl/sites/default/files/Kryża4.JPGhttp://www.uo.uksw.edu.pl/sites/default/files/Kryża3.JPG 	 http://www.uo.uksw.edu.pl/sites/default/files/Kryża2.JPG

 

Copyright © 2019 UKSW Wszelkie prawa zastrzezone
Informacja o ciasteczkach