Pod patronatem Rektora UKSW XVI Festiwal Misyjny „Bóg mnie kocha”

Uniwersytet Otwarty UKSW oraz Fundacja Polska Raoula Follereau zaprasza na organizowany pod patronatem Przewodniczącego Komisji Episkopatu Polski ds Misji ks. bpa Jerzego Mazura, biskupa diecezji Warszawsko-Praskiej ks. bpa Romualda Kamińskiego oraz rektora UKSW ks. prof. Stanisława Dziekońskiego XVI Festiwal Misyjny "Bóg mnie kocha", który odbędzie się w niedzielę 17 czerwca 2018 r.w Zielonce koło Warszawy.

Doroczne święto misjonarzy i ich dobroczyńców rozpocznie się o godz. 13.00 od Mszy św. w kościele Matki Boskiej Częstochowskiej, której przewodniczyć będzie ordynariusz diecezji łuckiej na Wołyniu ks. bp Witalij Skomarowski

Bezpośrednio po Mszy świętej organizatorzy zapraszają na Wielki koncert na Placu Jana Pawła II z udziałem znanych artystów. Wystąpią znakomite zespoły, miedzy innymi: Maleo Reggae Rockers, Fragua, DIKANDA. Zaśpiewa też finalista ukraińskiej edycji „Mam talent” Artem Charczenko.

Będzie to kolejne, wypełnione modlitwą i wspólną, rodzinną zabawą wielkie święto misjonarzy i ich dobroczyńców. Przez cały dzień czynne będą stoiska misyjne, przy których można będzie misjonarzy. Będą animacje misyjne, gry konkursy i zabawy dla dzieci. Czynna będzie prowadzona przez harcerzy ZHR „Kawiarnia pod Żyrafą” której specjalnością jest zupa z krokodyla.

Podczas koncertu poznamy tegorocznego laureata nagrody im. Malej Ani z Zielonki przyznawanej za wybitne osiągnięcia artystyczne w propagowaniu najcenniejszych wartości kultury chrześcijańskiej wśród dzieci i młodzieży.

Wręczone też zostaną dyplomy „Darczyńca roku” w kategoriach „Budujemy studnie w Afryce” oraz „Pomoc trędowatym”.

Więcej informacji na stronie Fundacji: follereau.org

Zgłoszenia, pytania proszę kierować na adres mail: festiwal@szalata.pl