Światowy Dzień Chorego w Szpitalu Dziecięcym

http://uo.uksw.edu.pl/sites/default/files/IMG_7423.JPGWzorem lat ubiegłych 11 lutego 2020 r. Uniwersytet Otwarty UKSW wraz z Fundacją Polską Raoula Follereau, 58 Szczepem „Rosa Venti” ZHR oraz Caritas Diecezji Warszawsko Praskiej zorganizował na terenie dziecięcego Szpitala im. prof. Jana Bogdanowicza w Warszawie uroczyste obchody XXVIII Światowego Dnia Chorego. Podczas spotkania zorganizowanego pod patronatem Rektora UKSW ks. prof. Stanisława Dziekońskiego biskup warszawsko-praski ks. bp Romuald Kamiński poświęcił nową kaplicę oraz ołtarz, na którym została odprawiona msza święta.

Drugą część uroczystości, która odbyła się w działającej w szpitalu świetlicy Zespołu Szkół Specjalnych otworzyła pani dyrektor Małgorzata Stachurska-Turos. W obecności swoich zastępców: do spraw Lecznictwa dra Wojciecha Pawłowskiego, do spraw pielęgniarstwa mgr Beaty Parobczy oraz do spraw administracyjno-eksploatacyjnych mgr Bożeny Pieczykolan pani dyrektor Stachurska-Turos przywitała gości i organizatorów spotkania na czele z drem Kazimierzem Szałatą z UKSW podkreślając, że wspólnie organizowane obchody Światowego Dnia Chorego mają już swoją kilkunastoletnią tradycję. Dr Kazimierz Szałata dziękując dyrekcji szpitala za wieloletnią współpracę zaprosił obecne na sali dzieci do włączenia się w Misyjne Apostolstwo Chorych Dzieci, zachęcając przy tym do modlitwy za misje i misjonarzy. Przypomniał też, że apostolstwo, któremu patronuje dawna pacjentka tegoż szpitala „Mała Ania z Zielonki” jest mocno związane z tą placówką, która dla chorych dzieci, na pewien czas, staje się drugim domem. O tym, jak ważna jest modlitwa za misjonarzy opowiadał biorący udział w spotkaniu gość z Rwandy, barnabita o. Pascal. Jak co roku, nie zabrakło wspólnych zabaw i konkursów z nagrodami, które prowadzili harcerze z 58 Szczepu ZHR Rosa Venti. Były też piosenki, które wspólnie z małymi pacjentami zaśpiewał współtwórca Arki Noego Darek Malejonek oraz Adam Kudełka ze swoim rodzinnym chórkiem.

http://uo.uksw.edu.pl/sites/default/files/IMG_7351.JPGhttp://uo.uksw.edu.pl/sites/default/files/IMG_7442.JPGhttp://uo.uksw.edu.pl/sites/default/files/Dz. ch.1.JPGhttp://uo.uksw.edu.pl/sites/default/files/IMG_7392.JPGhttp://uo.uksw.edu.pl/sites/default/files/IMG_7373.JPGhttp://uo.uksw.edu.pl/sites/default/files/IMG_7374.JPGhttp://uo.uksw.edu.pl/sites/default/files/IMG_7402.JPG

Copyright © 2020 UKSW Wszelkie prawa zastrzezone
Informacja o ciasteczkach