Ruszają kursy języka polskiego

https://uo.uksw.edu.pl/sites/default/files/flaga.pngKurs języka polskiego dla obywateli ukraińskich Cz. I (grudzień 2022– luty 2023)

Opis kursu: kurs języka polskiego jako obcego dla obywateli ukraińskich.

Celem kursu jest osiągnięcie przez uczących się określonego poziomu znajomości języka w zależności od czasu trwania: grudzień - luty - A2, marzec - maj A2+/B1. Liczba godzin dydaktycznych (grudzień 2022 - luty 2023): 30h lekcyjnych

Podręczniki:

Podręcznik podstawowy: I. Stempek, Polski Krok Po Kroku 2 (podręcznik studenta + zeszyt ćwiczeń).

Podręczniki uzupełniające: J. Machowska, Gramatyka? Ależ tak!, Universitas, Kraków 2011; seria podręczników Gramatyka dla praktyka (Fleksja i Słowotwórstwo, Czasownik, Składnia), autorki K. Dembińska, K. Fastyn-Pleger, A. Małyska, M. Ułańska, wyd. Kolegium Języka i Kultury Polskiej, Postdam 2019-2022, E. Lipińska, Z polskim na Ty, Universitas, Kraków 2006, gry i zabawy językowe „Polski krok po kroku”. Podręczniki przygotowujące do egzaminu certyfikatowego na poziomie B1: A. Achtelik, Bądź na B1 : zbiór zadań z języka polskiego oraz przykładowe testy certyfikatowe dla poziomu B1, wyd. UJ, Kraków 2009, P. Chechłacz, E. Komorowska, M. Kowalska, E. Maślankiewicz-Pagacz, V. Neszew, M. Olechowska, K. Rosińska, M. Siembida, B1 - piszę, mówię i zdaję! : formy wypowiedzi pisemnych i ustnych na egzaminie certyfikatowym z języka polskiego jako obcego, Warszawa 2020, J. Kiełbas, M. Siembida, Setka na mówienie. 100 zestawów. 300 zadań. Omówienie i przykłady, Warszawa 2020.

Sposób zaliczania: pod koniec lutego słuchacze przystępują do napisania testu końcowego, ułożonego przez lektorów prowadzących (test powinien zostać zaakceptowany przez koordynatora kursu).

Liczba nieobecności: uczestnicy mogą opuścić 10% zajęć z całego kursu.

Osoba odpowiedzialna za kurs: dr Vira Neszew Lektorzy prowadzący: Dr Łukasz Kucharczyk (WNH UKSW) Dr Vira Neszew (WNH UKSW)

Lokalizacja: sala 203, bud 21, UKSW, Kampus przy ul. Wóycickiego Godz. 10.00-11.30 i 11.45-12.30