Kolejna pomoc dla Ukrainy

https://uo.uksw.edu.pl/sites/default/files/1_0.jpgWczoraj wieczorem wyruszył z Zielonki koło Warszawy nasz kolejny transport pomocy humanitarnej. Oprócz żywności, kołder, śpiworów, środków opatrunkowych wysłaliśmy wózki inwalidzkie i kule dla ofiar nieustannych bombardowań i ostrzałów miast i wiosek w pobliżu Donbasu, Chersonia i Mariupola. Transport zorganizowaliśmy we współpracy ze szwajcarskim Stowarzyszeniem Ukraine-Valais, francuskim Entrepreneurs pour la Paix oraz państwowym Uniwersytetem Wołyńskim im. Lesi Ukrainki w Łucku. Mamy nadzieję, że nasi kierowcy, którzy na co dzień obsługują wołyński Uniwersytet wrócą z wyprawy cali i zdrowi. Specjalne podziękowania dla Jego Magnificencji Reaktora prof. Anatolija Tsosa za dobrą współpracę, dzięki której pomoc trafia tam, gdzie sa najpilniejsze potrzeby. SAłowa podziękowania kierujemy także do wolontariuszy Chmielnickiego Uniwersytetu Narodowego oraz Narodowego Uniwersytetu Tarasa Szewczenki w Kijowie.