Inauguracja Akademii ABC Chrześcijaństwa w Płońsku

W środę 24 października br Uniwersytet Otwarty UKSW zainaugurował w ramach Akademii ABC Chrześcijaństwa, w parafii św. Maksymiliana Kolbe w Płońsku cykl wykładów związanych z Rokiem Wiary.

Uroczystego otwarcia Akademii dokonali proboszcz parafii ks. kan. mgr Zbigniew Sajewski, kierownik UO UKSW dr Kazimierz Szałata oraz inicjator zorganizowania rocznego cyklu wykładów w Płońsku ks. Jarosław Tomaszewski. Wykład inauguracyjny na temat roli wiary chrześcijańskiej w budowaniu Europy wygłosił dr Kazimierz Szałata. Po wykładzie odbyła się długa dyskusja, w której uczestnicy wyrażali zadowolenie z podjętej inicjatywy cyklu spotkań uniwersyteckich poświęconych podstawowym problemom naszej wiary. Wykłady odbywać się będą w każą ostatnią środę miesiąca. Kolejny wykład poświęcony będzie nauczaniu Soboru Watykańskiego II.