Nowa inicjatywa Uniwersytetu Otwartego UKSW Akademia Myśli Jana Pawła II UO UKSW

Uniwersytet Otwarty powołuje do życia nową Akademię, której celem będzie upowszechnianie i pogłębianie nauczania Papieża Jana Pawła II. Stosowne porozumienie dotyczące współpracy przy tworzeniu nowych bloków dydaktycznych opartych na cyklicznych wykładach otwartych podpisali 7 października br.: kierownik Uniwersytetu Otwartego UKSW dr Kazimierz Szałata oraz dyrektor Instytutu Badań Naukowych Centrum Myśli Jana Pawła II prof. Aleksandra Vanney.

Wykłady otwarte realizowane w ramach Akademii Myśli Jana Pawła II będą się odbywały w siedzibie Centrum Myśli JP II przy ul. Foksal 11 w Warszawie. Szczegółowy program wykładów zostanie w najbliższych dniach opublikowany na stronie UO UKSW w zakładce „Akademia Myśli Jana Pawła II”.

Prof. Aleksandra Vanney, filozof, dziekan studiów i profesor nadzwyczajny na Wydziale Filozofii i Historii Filozofii na Uniwersytecie Austral w Buenos Aires w Argentynie. Jest profesorem wizytującym na studiach podyplomowych Etyka Stosowana na Uniwersytecie Strathmore w Nairobi w Kenii. W latach 2014–2015 prowadziła badanie naukowe jako Williams E. Simon Visiting Fellow in Religion and Public Life (Uniwersytet Princeton w Stanach Zjednoczonych). Jest specjalistą w zakresie prawa naturalnego w myśli św. Tomasza z Akwinu. Jako znawca kościoła Ameryki Południowej wygłosi w UO UKSW cykl wykładów na temat „Kościół Papieża Franciszka”.