Zakończenie roku akademickiego w Warszawsko-Praskiej Akademii Wiary

http://www.uo.uksw.edu.pl/sites/default/files/IMG_5195 Mały panorama.JPG

22 czerwca 2017 r. odbyło się ostatnie w tym roku akademickim spotkanie w Warszawsko-Praskiej Akademii Wiary w Zielonce koło Warszawy. Podczas sesji, którą poprowadził kierownik Uniwersytetu Otwartego UKSW dr Kazimierz Szałata wykład na temat dziedzictwa Świętego papieża Jana Pawła II poprowadził prorektor ds. nauki i współpracy międzynarodowej UKSW ks. prof. Ryszard Czekalski.

Jak zauważył ksiądz profesor, dziedzictwo papieża Jana Pawła II jest tak bogate, że trudno przedstawić je w jednym wykładzie. Ale zawsze warto, by każdy z nas stawiał sobie pytani, co zawdzięczam pierwszemu Papieżowi Polakowi. Jak wyglądało by nasze życie, jak wyglądał by nasz świat bez tego niezwykłego pontyfikatu. Dlatego na koniec swojego wykładu ks. prof. Czekalski zaprosił uczestników do dzielenia się swoimi doświadczeniami i przeżyciami związanymi z Papieżem Janem Pawłem II. Spotkanie w Warszawsko-Praskiej Akademii Wiary zakończyła wspólna modlitwa w kręgu oraz uroczyste rozdanie dyplomów ukończenia kolejnego cyklu wykładów Uniwersytetu Otwartego UKSW.