Inauguracja w Szkole Katedralnej UO UKSW w Łucku na Wołyniu

http://www.uo.uksw.edu.pl/sites/default/files/K.Szałata Łuck Szkoła Katedralna 10-2017 ( 116).JPG15 października br odbyła się w Łucku na Ukrainie inauguracja nowego roku pracy Szkoły Katedralnej Uniwersytetu Otwartego UKSW. Kolejna sesja, tym razem poświęcona nauce społecznej Kościoła, rozpoczęła msza święta w katedrze Świętych Apostołów Piotra i Pawła, której przewodniczył ks. dr hab. Bernard Kołodziej Schr z Poznania. Na wstępie liturgii, słowa powitania delegacji Uniwersytetu Otwartego UKSW na czele z ks. prof. Henrykiem Skorowskim oraz drem Kazimierzem Szałatą skierował proboszcz parafii katedralnej ks. kan. Paweł Chomiak. W czasie homilii, ks. prof. Skorowski przypomniał perspektywę życia wiecznego, która daje nam nadzieje w naszym ziemskim życiu. Będziemy wkrótce wspominać naszych zmarłych, pójdziemy na ich groby, będziemy rozważać tajemnicę śmierci – ale to nie jest cała prawda o człowieku. Bóg bowiem zaprasza nas na końcu na prawdziwą ucztę w niebie.

• Tego samego dnia po południu odbyła się sesja podczas której wykłady wygłosili kolejno: dr dr Kazimierz Szałata: "Cywilizacja miłości - marzenie czy rzeczywistość"

• ks.dr hab prof. Henryk Skorowski: "Człowiek naczelną wartością w nauce Kościoła"

• ks.dr hab prof Bernard Kołodziej: "Społeczna rola misji Chrystusowców na Ukrainie"

W związku z nieobecnością ks. bpa Vitalija Skomarowskiego diecezję reprezentował sekretarz jego Ekscelencji ks. Bazyli Płachotka.

Warto zaznaczyć, że do stałych słuchaczy Szkoły Katedralnej UO UKSW dołączyła grupa studentów ze Wschodnio-Europejskiego Uniwersytetu w Łucku.