Delegacja Wołyńskiego Uniwersytetu Łesi Ukrainki w UO UKSW

https://uo.uksw.edu.pl/sites/default/files/Delegacja ukraińska m m m .JPGW czwartek 26 listopada br gościliśmy w naszej Uczelni delegację Wołyńskiego  Uniwersytetu Narodowego imienia Lesi Ukrainki w Łucku z rektorem prof. Anatolijem Ciosiem i prorektorem prof. Yuriem Hromykiem na czele. Podczas spotkania w Sali Senackiej prorektor do spraw nauki i współpracy międzynarodowej UKSW ks. dr hab. Marek Stokłosa wraz z kierownikiem Uniwersytetu Otwartego UKSW drem Kazimierzem Szałatą przedstawili historię oraz aktualne kierunki rozwoju naszej Uczelni. Rozmawiano na temat ważnych dla obydwu uczelni obszarów ewentualnej współpracy na poziomie wymiany studentów i wykładowców oraz wspólnie realizowanych programów badawczych. W sposób szczególny nasi ukraińscy goście interesowali się rozwojem nauk medycznych w UKSW. Tego samego dnia delegacja ukraińska zwiedziła obydwa kampusy uniwersyteckie oraz kościół pod wezwaniem Niepokalanego Poczęcia NMP i zespół pokamedulskich eremów na Bielanach.

Warto zaznaczyć, że od dziesięciu lat Uniwersytet Otwarty prowadzi w Łucku Szkołę Katedralną, której słuchaczami są między innymi studenci i wykładowcy Uniwersytetu Lesi Ukrainki.