Pracowite wakacje

Uniwersytet Otwarty UKSW wykorzystał czas wakacji do zintensyfikowania pomocy humanitarnej na rzecz ofiar wojny na Ukrainie. We współpracy z naszymi przyjaciółmi we Francji, Szwajcarii i Włoch przekazaliśmy ponad dwieście ton żywności, środków opatrunkowych i higienicznych. Dzięki wolontariuszom z ośrodków Akademickich w Łucku, Chmielnickim i Kijowie a także braciom zakonu św Franciszka i działającym na Ukrainie strukturom Caritas pomoc nasza trafiła tam, gdzie są najpilniejsze potrzeby o czym świadczą podziękowania płynące z różnych części Ukrainy. Wraz z nowym rokiem akademickim chcemy wyjść z naszą ofertą dydaktyczną do środowisk przebywających w Polsce uchodźców pragnących pogłębić znajomość naszego języka oraz wzbogacić swoją wiedzę na temat kultury, religii i historii naszego regionu. Specjalne podziękowania złozyla między innymi radna miasta Bucza Anna IOsmanova, która wraz z wolontariuszkami z Uniwersytetu Chmielnickiego odwiedzila naszą Uczelnię. Podziękowania przekazał nam również rektor Państwowego Uniwersytetu Wołyńskiego im. Lesi Ukrainki prof. Anatolij Tsos.