Inauguracja nowego roku akademickiego w Płońsku

https://uo.uksw.edu.pl/sites/default/files/1_18.JPGWe wtorek 27 września 2022 odbyła się inauguracja nowego roku akademickiego w Płońskiej Akademii Wiary ABC Chrześcijaństwa. Uroczystość rozpoczęła się od mszy świętej w kościele pod wezwaniem św. Maksymiliana w Płońsku. Witając uczestników liturgii ks. proboszcz Zbigniew Sajewski przypomniał historię płońskiej akademii, której powstanie związane jest z obchodzonym dziesięć lat temu Rokiem Wiary.

Podczas homilii, którą wygłosił ks. prof. Wojciech Góralski z Wydziału Prawa Kanonicznego UKSW zwrócił uwagę, że inauguracja przypada w dniu liturgicznego wspomnienia św. Wincentego a Paulo, który przykładał wielka uwagę do formacji duchowej i intelektualnej kapłanów. Ks. prof. Góralski wygłosił też wykład inauguracyjny pod tytułem „Synodalność znamieniem Kościoła”. Podczas uroczystej sesji kierownik Uniwersytetu Otwartego UKSW wręczył słuchaczom dyplomy Płońskiej Akademii dyplomy za rok akademicki 2021/22. Nowi słuchacze otrzymali indeksy oraz złożyli przyrzeczenie studenta UKSW. Na koniec obecni kapłani udzielili na nowy rok błogosławieństwa.