UO UKSW na XXII Dniu Papieskim

https://uo.uksw.edu.pl/sites/default/files/sesja.jpgKierownik Uniwersytetu Otwartego UKSW dr Kazimierz Szałata był gościem zorganizowanej przez Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” z okazji XXII Dnia Papieskiego sesji naukowej „Polska, Ukraina, Europa”. Patronat honorowy nad tym spotkaniem zorganizowanym pod auspicjami Kazimierza Kardynała Nycza Metropolity Warszawskiego objęli: Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej Andrzej Duda. Spotkanie rozpoczęła uroczysta msza św. w kościele pod wezwaniem Świętej Anny przy Krakowskim Przedmieściu.

Podczas sesji w auli Pałacu Arcybiskupów warszawskich głos zabrali między innymi: prof. Mirosław Marynowicz z Ukraińskiego Uniwersytetu Katolickiego we Lwowie, prof. Marek Melnyk z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, prof. Grzegorz Przebinda z Instytutu Filologii Wschodniosłowiańskiej Uniwersytetu jagiellońskiego oraz o. dr Wojciech Surówka OP z Instytutu Nauk Religijnych w Kijowie. Sesję prowadził o. Jarosław Kupczak z Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie. Sesja była okazją do wymiany doświadczeń związanych z pomocą Kościołowi na Ukrainie, w której ma swój udział Uniwersytet Otwarty UKSW.