Zmarł profesor Rafael Alvira

https://uo.uksw.edu.pl/sites/default/files/Rafael m.jpgDziś nadeszła z Madrytu smutna wiadomość. Odszedł do Nieba nasz wspaniały przyjaciel, wielkiej klasy filozof, myśliciel, profesor Uniwersytetu Nawarra w Pampelunie Rafael Alvira. Przez wiele, wiele lat pracowaliśmy wspólnie w Międzynarodowym Uniwersytecie Latającym Nauki Społecznej Kościoła podejmując refleksję nad problemami moralnymi współczesnego świata w kontekście nauki społecznej Kościoła. Razem podróżowaliśmy do Paryża, Reims, Lourdes, Genewy, Avignonu, Friebourga, Canterbury, Coventry, Wilna, Pragi a nawet do Madrasu i Tamil Nadu w Indiach.
Miałem okazję gościć Rafaela na sesjach w ATK i UKSW w Warszawie, Oświęcimiu i Krakowie. Rafael gościł nas na swoim Uniwersytecie założonym przez założyciela Opus Dei Josemaría Escrivá de Balaguer w Pampelunie. Zawsze życzliwy, uśmiechnięty, człowiek wielkiej mądrości i głębokiej wiary. Obrońca życia ludzkiego od poczęcia, aż do naturalnej śmierci. Niech Aniołowie zawiodą Cię do Raju. Spoczywaj w pokoju Sługo Naszego Pana.
Kazimierz Szałata
Na zdjęciu: Na sesji w Avignon było filozofów trzech... Rafael Alvira z lewej, w środku prof. Denis von der Waid.