KIerownik UO UKSW na zebraniu Zarządu UIARF

https://uo.uksw.edu.pl/sites/default/files/UIARF.jpg29 maja br. kierownik Uniwersytetu Otwartego UKSW dr Kazimierz Szałata, który od dwóch lat przewodniczy Międzynarodowej Unii Stowarzyszeń Raoula Follereau poprowadził  zebranie Zarządu tej organizacji skupiającej działające w różnych częściach świata ośrodki pomocy humanitarnej, działalności leczniczej i edukacyjnej realizowanej głównie przez katolickich misjonarzy. W spotkaniu realizowanym w trybie on line wzięli także udział wiceprezydent UIARF Coty Jean Ibrahim Diakite (Wybrzeże Kości Słoniowej), sekretarz generalny Oleg Ouss (Francja), honorowy prezydent Michel Récipon (Francja), oraz Jacques Ouandaogo (Burkina Faso), Guido Barbera (Włochy), Vincent Kimbekete (Kongo) i Beatrix de Charette (Francja).

Podczas zebrania podsumowano aktywność skupionych w UIARF fundacji i stowarzyszeń a także perspektywę rozwoju ruchu Follereau na świecie, którego celem jest walka z trądem w każdej jego postaci. Dr Kazimierz Szałata obszernie poinformował o sytuacji ofiar wojny na Ukrainie a także o zaangażowaniu Fundacji Polskiej Raoula Follereau, Uniwersytetu Otwartego UKSW i innych współpracujących z nami środowiskami wolontariuszy działających przy uniwersytetach, zakonach i szkołach. Podkreślił znaczenie dobrych kontaktów UO UKSW z zaangażowanymi w dystrybucję pomocy humanitarnej uniwersytetami na Ukrainie. Dzięki tej współpracy przekazano ponad 480 ton żywności, sprzętu medycznego, środków higieny i innych artykułów pierwszej potrzeby.