bp Michel Dubost gościem UO UKSW

W ostatnim tygodniu lipca Uniwersytet Otwarty UKSW gościł znanefo francuskiego hierarchę ks. bpa MIchela Dubosta. Swoją wizytę w Polsce Ksiądz Biskup rozpoczał od spotkania w Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Tego samego dnia w siedzibie Episkopatu Polski udzielił obszernego wywiadu dla Katolickiej Agencji Prasowej na temat sktualnych problemów Koscioła we Francji i na świecie. Ks. bp Michel Dubost był biskupem Armii Francuskiej, następnie biskupem diecezji Evry z po przejściu na emeryturę pełnił funkcję administratora apostolskiego w Lionie i w Cayenne w Gujanie. Był między innymi inicjatorem i  współautorem encyklopedii katolickiej "Theo". Kierował Federacją nadawców katolickich, przewodniczył papieskiej radzie ds. dialogu z Musułamanami. KIerownik Uniwersytetu Otwartego UKSW dr Kazimierz Szałata współpracował z francuskim hiererchą od blisko czterdziestu lat między innymi przy organizacji Światowych Dni Młodzieży w Paryżu i w Krakowie.